SELÇUKER GAYRİMENKUL

Selçuker Gayrimenkul Yatırım şirketi gayrimenkul geliştirme, yatırım alanlarında faaliyet gösteren bir şirket olarak; grup bünyesinde yer alan gayrimenkul varlıklarımızın (arazi ve arsa), ekonomik ve stratejik yönetimini gerçekleştirmekte, ayrıca grup dışı gayrimenkul geliştirme ve yatırım fırsatlarını değerlendirmektedir. Son olarak Konya ili Selçuklu ilçesinde Selçuker Center inşaatını tamamlayıp 2017 Aralık ayında hizmete açmıştır. Ayrıca Konya Altınekin ilçsinde besi çiftliği ve organik gübre üretimi, Sakyatan ilçesinde damızlık çiftliği , yine Konya ilinde çeşitli bölgelerde bulunan kendi arazileri üzerinde yem bitkileri üretimi alanlarında da faaliyet göstermektedir.


SELÇUKER KİRALAMA YÖNETİM

Selçuker Kiralama Yönetim A.Ş. Gayrimenkul Yönetimi üzerine uzmanlaşmış kadrosu ile Yatırımcılar için mülkiyetinin kullanımı ve yatırımına katma değer arayan müşterilere yatırım yönetimi hizmeti sunmaktadır.

· Kurumsal kullanıcılara danışmanlık
· kiracı hizmetleri, yatırım yönetimi
· Mimari proje geliştirme hizmetleri
· AVM kiracı konsepti oluşturma
· Mağaza Karması Geliştirme
· Kiracı planlaması
· Ticari alanların lansmanı ve planlanması
· Ofis ve Rezidans Yönetimi
· Yönetim sürecinde danışmanlık hizmetleri
· Kiralama yönetimi yapmakla birlikte, gayrimenkul portföyünün verimliliğini ve performansını arttıracak çözümler sunmaktadır.


RAMEKS

Konya Altınekin ilçesinde solar enerji üretimi ve besi çiftliği , Sakyatan ilçesinde damızlık yetiştiriciliği alanlarında faaliyet göstermektedir.


RİSK YÖNETİM VE DANIŞMANLIK

1995 Yılında kurulan firmamız ilk senelerinde Risk ve Portföy danışmanlığı yapmıştır, 2015 yılından itibaren diğer grup firmalarımız ile beraber hayvancılık sektöründe faaliyet göstermektedir.


SELÇUKER MEDYA

Selçuker Medya ve Yayıncılık A.Ş., Selçuker Grup’un en yeni şirketi olarak 2017 yılında kurulmuştur.

Selçuker Medya ve Yayıncılık, Klasik Türk Müziği’nin önemli bir kültür ürünü ve kültür mirası olduğunun bilinciyle onu korumayı, yaşatmayı ve dünyaya açılıp geniş kitleler tarafından dinlenip sevilmesini misyon edinmiştir.

Kurulduğu yıl EMI-UNIVERSAL şirketi ile 3 yıllık multi proje bazında anlaşma yapmış olup, ilk olarak Vedat Çetinkaya ‘‘Altın Şarkılar’’ albümünü hazırlayarak, piyasaya çıkarmıştır. Son yılların en farklı ve en kaliteli Türk Sanat Müziği albümü olarak ses getiren bu albümün ardından, Tango Alla Turca ‘‘Bu Şarkı Hiç Bitmesin’’ albümü yayınlanmıştır.

Selçuker Medya ve Yayıncılık, farklı projeleri hayata geçirmek üzere çalışmalarına devam etmektedir.https://www.selcukermedya.com/

SELÇUKER CENTER

Konya ili Selçuklu ilçesi sınırları içerisinde Konya Büyükşehir Torku Arena stadı ile M1 Merkez Konya Alışveriş Merkezinin arasında 23.700 m2 lik alan üzerinde konumlanmaktadır. 

2017 Aralık ayında hizmete açılmıştır.

Seçkin yerel ve global markaların yer aldığı elektronik, ev tekstili, mobilya, spor mağazalarından ve dış oturumlu cafe-restoranların yer aldığı 33 adet bağımsız bölümden, ortak kullanım alanlarıyla birlikte 18 adet ofisten oluşan 3000 m2 rezidans bloğundan  oluşmaktadır. Açık ve kapalı 343 adet otopark alanı, kolay ulaşılabilirlik ve hızlı giriş/çıkış imkanı ile müşterilere konforlu ve sıcacık bir yaşam alanı sunmaktadır.http://selcukercenter.com

SELÇUKER ENERJİ


NUTRAORGANİK GÜBRE

Günlük 25 ton organik gübre üretim kapasitesine sahip tesisimizde, çiftliklerimizden çıkan gübreleri, kompostlama işlemi yaptıktan sonra kendi arazilerimizde ve pazarda Nutraorganik markası ile satışa sunmaktayız.

Kendi çiftliğimizdeki hayvanlarımızdan elde ettiğimiz, toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzeltmeye yardımcı, büyükbaş hayvan atıklarımızdan hazırlanmış %100 organik ve doğal bir üründür.

Yorulan, canlılığı azalan, çoraklaşan toprakların eski verimliliklerine kavuşması için en büyük yardımcıdır.


SELÇEV

SELÇEV (Selçuker Eğitim ve Yardım Vakfı)

Selçuker Ailesi, uzun yıllardır hayır işlerini sosyal yaşamın öncelikli bir gerekliliği olarak görmüştür. 2011 yılında, aile, bir kısım gayrimenkullerini tam teşekküllü bir vakıf bünyesinde toplayarak kalıcı bir hayır kuruluşunu hayata geçirmiştir. Vakfımızda, 18 öğrenciye her ay burs verilmektedir


SELÇUKER ÇİFTLİĞİ

Besi Çiftliği

Konya Altınekinde bulunan 88.505 m2 alan üzerine kurulu olan çiftliğimiz toplam 3000 baş kapasiteli yarı açık sistem ahırlar, gübre çukuru, kaba/kesif yem deposu, silaj çukuruna sahiptir.

Hayvan beslemede kullandığımız arpa, mısır, mısır silajı, yonca, fiğ hububat kendi arazilerimiz üzerinde yetiştirilmekte olup, ihtiyaç duyulan diğer hammaddeler ise satın alınmaktadır. Hayvanlara sunulan yemlerin hazırlanması ve dağıtımı, bilgisayar destekli 3 adet yem karma-dağıtma araçlarıyla yapılmaktadır. Besi işletmelerimizde hayvanlarımızın yaş gruplarına göre; besi başlangıcı, besi ortası ve besi sonu olmak üzere üç farklı rasyon uygulanmaktadır

İşletmede besiye tabi tutulan metaryaller özenle seçilmiş, yüksek kalitede etçil danalardan oluşmaktadır. Bu danalar 6-8 ay süre ile beslenmektedir. Üretilen et, özellikle yetiştiricilik bakımından özenle seçilen ırklar çevresinde planlanmaktadır.

Damızlık Çiftliği

Konya ili Sakyatan bölgesinde bulunan damızlık süt sığırcılığı çiftliğimiz 200 baş anaç(%75 Simental, %25 Hostein ırk) mevcuttur.

İşletmedeki tüm kayıtlar, süreçler ve ürünlerin kontrolü ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine uygun olarak yapılmaktadır. Hayvanın kızgınlık göstermesinden, gebellik kontrolüne, tahmini doğum tarihine, laktasyon süresine kadar olan süreçlerin tamamı kayıt altına alınıp sürü yönetim programı üzerinden takip edilmektedir.

İşletmemizde doğan buzağılar açık alanda bireysel buzağı barınaklarına alınmakta, doğum sonrası ilk üç gün sadece kolostrum ile beslenmektedirler. Üçüncü günün sonunda günde 4-5 lt.buzağı maması ile beslenmeye başlayan buzağılarımızın önünde adlibutim olarak buzağı başlangıç yemi ve temiz su bulundurulmaktadır.

Buzağıların doğum tarihleri, doğum ağırlıkları, doğum şekli gibi doğumuna ilişkin her türlü veri sürü yönetim programına düzenli olarak kaydedilmektedir.  Doğum sonrası göbek kordonu dezenfeksiyonu ve küpeleme işlemi yapılan buzağılarımızın boynuz köreltme işlemi 1 haftalık yaşta iken kostik kalem ile yapılmaktadır. Bu sayede hayvanlarımızın ileride kendilerini ve bakıcılarını yaralama riski azaltılmaktadır.

İşletmemizde doğan dişi buzağılar; damızlık ve süt üretimine saklanmakta, erkek buzağılar ise besi çiftliklerine yollanmaktadır.

Süt Üretim Tesisimize yapılan yatırımlarla;

Süt Veriminde:

1. Laktasyon 6000 ton /yıl

2. Laktasyon 7000 ton /yıl

3. Laktasyon 8500 ton /yıl

 

Süt Yağ Oranında :  %3,5

Süt Protein Oranında :  %3,2

Süt Yağsız Kuru Madde Oranında%8,5

hedeflenmektedir.

Tarım

Konya ili sınırları içerisinde çeşitli bölgelerde toplam 3000 dekar alan üzerinde arpa, mısır, yonca ve fiğ hububat üretimi yapılmaktadır. İşletmelerimizde yıllık kaba yem ihtiyacı belirlendikten sonra, bu ihtiyaca göre ekim-hasat planı oluşturulur. Belirlenen ihtiyaca göre kaliteli tohumluklar seçilir. Uygun nem ve toprak sıcaklığında ekime hazırlanan topraklarda pnömatik (havalı)mikserlerle ekim gerçekleştirilir.

Üretilen tüm ürünlerin analizleri yapılarak, analiz sonuçlarına uygun tüketimi sağlanır.

Gübre

Günlük 25 ton organik gübre üretim kapasitesine sahip tesisimizde, çiftliklerimizden çıkan gübreleri, kompostlama işlemi yaptıktan sonra kendi arazilerimizde ve pazarda Nutraorganik markası ile satışa sunmaktayız.https://www.selcukerciftligi.com/

GRUP ŞİRKETLERİ


© 2018 Selçuker Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş. Tüm hakları saklıdır.